MATEMATİK VE TOPLUM ÇALIŞTAYI 7-8 MAYIS 2016

1

Matematik ve Toplum Çalıştayı, 3000 yılı aşkın süredir insanlığın kolektif çabasının en rafine sonuçlarından olan matematiğin dünyada ve ülkemizdeki tarihsel gelişimini, düşünsel temellerini – felsefesini ve doğa bilimleriyle etkileşimini konu almaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Topluluğu, üniversitemizin matematik kültürüne -özellikle öğrenciler bazında – katkı sağlamayı ve üniversite öğrencilerinin yaşayan matematikle temas etmesini amaçlar. Aynı zamanda üniversite, evrensel tanımı gereği bilgi üretimi gerçekleştirir ve bu üretimi bir kültür olarak öğrencilere kazandırır. Bu bağlamda Matematik ve Toplum Çalıştayı’nın öğrenciler ile matematik dünyası arasındaki kopukluk gibi önemli bir boşluğu biraz olsun dolduracağını düşünüyoruz.

Matematiğin insan aktivitelerinin her aşamasındaki yerinin vazgeçilemez olduğu, rasyonel ve sistematik düşüncenin matematiksel uslamlamadan ayrılamayacağı su götürmez bir gerçektir. Bu doğrultuda matematiğe dokunmak isteyen tüm üniversite öğrencilerini etkinliğimizde görmekten mutluluk duyarız.

 

8aab596b-4599-4ece-862d-641c09cbe40b

Türk Matematik Derneği’nin desteği sayesinde, İstanbul dışından çalıştayımıza katılmak isteyen 10 lise öğrencisinin Ulaşım ve Konaklama  masraflarını karşılayacağız.

İstanbul dışından konaklama ve yol bursu almak isteyen lise öğrencilerinin; ayrıntılı bilgi ve kayıt için info@bounmathsociety.com adresine kendilerini tanıtan bir mail atmaları gerekmektedir. Mail yoluyla başvurdukları takdirde kendilerine geri dönüş yapılacaktır.

Çalıştayda yer alacak konuşmacılar:
2

Çalıştaya dair daha ayrıntılı bilgi edinmek ve kayıt olmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

http://bounmathsociety.com/2016/01/24/matematik-ve-toplum-calistayi-7-8-mayis/

45

Oğuz Şavk hakkında 5 makale
Boğaziçi Üniversitesi - Matematik

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*